Planowanie

arketing jest pojęciem ściśle powiązanym z reklamą. Właściwie to kampanie reklamowe są częścią marketingu. W dużych...firmach są odrębne stanowiska specjalistów, którzy zajmują się tą dziedziną. Czasami jednak mniejsze firmy potr

Dodane: 02-11-2014 09:12
Planowanie Profesjonalne wykonujemy dla firm z Mazowieckiego a zwłaszcza z Warszawy. Zamieszczam poniżej nieco przydanych informacji na temat samych badań oraz marketingu.

Marketing

Marketing jest pojęciem ściśle powiązanym z reklamą. Właściwie to kampanie reklamowe są częścią marketingu. W dużych...firmach są odrębne stanowiska specjalistów, którzy zajmują się tą dziedziną.

Czasami jednak mniejsze firmy potrzebują pomocy marketingowców, ponieważ nie radzą sobie z pozyskiwaniem klientów. Bardzo często to właśnie zły marketing, albo jego brak jest powodem złej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa. W takim wypadku ekspert powinien stworzyć strategię marketingową, skupiająca się na pozyskiwaniu nowych klientów. Często wdrożenie w życie takiej strategii wymaga poniesienia bardzo dużych kosztów, na co firmy z problemami finansowymi nie chcą przystać.

Jednak rola marketingu jest nieodłączną częścią prowadzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa. Wszyscy chcielibyśmy, żeby firmy konkurowały ze sobą na jakość swoich produktów, lub usług, ale niestety realia rynku są inne. Czasami dobry produkt nie wystarczy, ponieważ mało kto wie o tym, że dana firma go wytwarza.

Taka jest (między innymi) rola marketingu.


Składowe Badań Marketingowych


Badanie znajomości marki
Badanie wizerunki marki/ badanie pozycji rynkowej mark
Badanie cech produktu np. funkcjonalność, użyteczność, wrażliwość cenowa, wartości dodane, itp.
Badanie skuteczności działań re-brandingowych np. przy zmianie logotypu, nazwy, ekspozycji
Badania satysfakcji klienta (POS, infolinie, IVR, email, WWW)
Badanie satysfakcji klienta wewnętrznego i partnerów biznesowych
Badanie lojalności klienta biznesowego i detalicznegoŹródło: http:///badania-marketingowe/


przed założeniem własnego biznesu

Co trzeba wiedzieć przed założeniem własnego biznesu? Jak przetrwać na rynku i odnieść sukces? I czy trzeba się bać ryzyka związanego z własną firmą?

Te pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto chce założyć pierwszą firmę. Wiemy, że łatwo nie jest - koszty mogą być zbyt wysokie, zniechęcają urzędy i cała "papierologia".

Jednak przede wszystkim musimy mieć pomysł na biznes. I musimy poznać rynek. Fajnie, jeśli mamy dostęp do danych statystycznych, albo że wiemy jak wygląda dana branża od wewnątrz. Trzeba wziąć pod uwagę aspekt konkurencji, popytu i podaży. Bo czy będzie miejsce na kolejną, taką samą firmę? Często odpowiedź jest negatywna.© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/