Uroda i dobre samopoczucie
Wraz z nadchodzącym latem warto zadbać o swoje ciało i wygląd. Po zimie nasze ciało potrzebuje regeneracji i odświeżenia. Warto więc zafundować mu szereg różnych zabiegów dzięki którym nie tylko będziemy czuć się piękni, ale także będziemy mieć dobre samopoczucie. Warto też odwiedzić salon kosmetyczny, w którym specjalistki zadbają o naszą cerę. Uroda idzie w parze z dobrym samopoczuciem. Na to z kolei wpływa sprawianie sobie przyjemności. Zwykła wizyta u fryzjera, który zadba o nasze włosy, może sprawić nam dużą przyjemność. Po takiej wizycie możemy czuć się atrakcyjniejsi i bardziej pozytywnie nastawieni. Sprawiajmy więc przyjemności sobie i swojemu ciału nie tylko przed nadchodzącym latem.
Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące
Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności ? w czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel ? poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. Za jej ojca uważa się endokrynologa francuskiego pochodzenia Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył ? pierwsze tego typu ? Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Podobne towarzystwa powstały dwa lata później w innych krajach. Natomiast w 1978 roku w Mediolanie utworzono pierwszą placówkę naukową, która wprowadziła medycynę estetyczną jako przedmiot akademicki na tamtejszym uniwersytecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna
Dermatologia - historycznie
Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia