Usługi przewozowe. Taksówki i tak dalej...

Usługi przewozowe. Taksówki i tak dalej... Nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , z tego powodu należy zapisać sobie numer lub adres witryny w razie konieczności. O taksówkach i transferach.

Taksówki i wygoda

Taksówki jeżdżące po naszych drogach są coraz nowsze i wygodniejsze. Przewoźnicy starają się nadgonić obowiązujący już standard w samochodach osobowych i dlatego też teraz coraz więcej taksówek to bardzo luksusowe i wysokiej klasy auta. Klimatyzacja to już absolutny wymóg, oprócz tego niektóre taksówki posiadają nawet dostęp do wi-fi. Taksówki przeznaczone na dalekie wyjazdy są jeszcze bardziej luksusowe i wygodne. Skórzane fotele z masażem, dobry system audio, przyciemniane szyby.

Obecnie prawie każdy przewoźnik oferuje możliwość płatności bezgotówkowych oraz w innych walutach, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla przyjezdnych.

Definicja taksówki w Wikipedii

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras.

Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą.

Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka

Taksówka lepsza od autobusu?

Transport osobowy można realizować wieloma środkami transportu, w miastach najpopularniejsze są chyba autobusy i tramwaje. Jednak te środki transportu mają pewne ograniczenia i nie zawsze sprawdzą się w określonych sytuacjach. Tak jak dojazd do szkoły, czy do pracy można bez większych problemów realizować środkami komunikacji miejskiej, tak w pewnych przypadkach taksówka wydaje się być niezastąpiona.

Spora część kursów taksówką to trasy na spotkania biznesowe, czy dowozy na pociąg, czy podwózka do hotelu. Często korzysta się też z transferów lotniskowych, czy przejazdów na zagraniczne lotniska. To wszystko, gdzie komunikacja miejska jest najzwyczajniej w świecie niepraktyczna.