Definicja klasycyzmu
Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm
Sposób na przyozdobienie współczesnych domów jednorodzinnych
Statystyki jednoznacznie pokazują, że coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego, który jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, aniżeli konwencjonalne mieszkanie w bloku. Przede wszystkim dlatego, że posiadamy więcej przestrzeni mieszkalnej oraz posesję, na której znajdować może się nasz ogród rekreacyjny. Współcześnie, zdecydowana większość ludzi chce się wyróżniać na te innych, co wynika ze specyfiki ludzkiej natury. W takiej sytuacji, warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby budowany przez nas dom był wyjątkowy. Sposobem na to jest sztukateria, a więc nietypowe zdobienia elewacji (fasad czy też okien). Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć fachowców w tej dziedzinie.
Współczesny styl klasyczny
W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód. Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.
Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html