Stomatolog w Katowicach

Stomatolog w Katowicach Nie bój się wizyty u dentysty:

Pokonaj lęk

Często mamy w głowie zły obraz dentysty. Wynika on z przeżyć z naszej wczesnej młodości, gdy usługi tego typu były świadczone w sposób dużo gorszy niż obecny. Nasze pierwsze skojarzenia to duży ból czy krwawienie oraz bardzo nieprzyjemna atmosfera samego zabiegu. To jednak zamierzchła przeszłość ? wystarczy jedynie jedna wizyta, aby uciec od tego fałszywego wizerunku.
Obecnie dentyści stosują znieczulenia bardzo wysokiej jakości, co przekłada się na brak nieprzyjemnych odczuć w chwili na przykład wyrywania zębów. Po opróżnieniu strzykawki ze środkiem zabijającym ból możemy być pewni krótkiego i niezbyt bolesnego procesu pozbywania się zniszczonego elementu lub też jego naprawy.
Nie martwmy się odwiedzinami w gabinecie specjalisty. Umówmy się na spotkanie, przyjdźmy, usiądźmy w wygodnym fotelu i po chwili wróćmy do domu z usuniętą wadą. Nie potrzeba niczego więcej ? trudno w tej sytuacji móc narzekać na jakość usług dentystycznych. Każdy chce zaprezentować się przed nami jak najlepiej.

Zakres usług w chirurgii stomatologicznej

Usuwanie zębów jest często bardzo przykrym zdarzeniem dla pacjenta. Taki zabieg jest związany najczęściej z katastrofalnym stanem uzębienia lub innymi względami, jak na przykład brakiem miejsca w jamie ustnej na tak zwane zęby mądrości. Niejednokrotnie usuwanie zębów jest na tyle poważne, że przeprowadza się je operacyjnie. Aby wykonywać tego rodzaju zabiegi trzeba posiadać specjalne uprawnienia, ale także i dużą siłę fizyczną. Czy usuwanie zębów to jedyna działalność stomatologa ? chirurga? Chociaż jest to najpopularniejsze zajęcie, jakiemu poddają się tacy fachowcy, to bardzo często również w grę wchodzą inne zabiegi, jak na przykład operacje związane z nerwem zęba lub rekonstrukcja części szczęki.

Zabiegi, które mogą zachować nasze zęby w lepszym stanie

Do najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych w stomatologii należy przede wszystkim piaskowanie, które polega na usuwaniu kamienia i innych niedoskonałości z zębów. Jest to bardzo popularna usługa profilaktyczna i wiele osób jest zadowolonych z korzystania z tego rodzaju zabiegu. Mniej popularne, ale niegdyś bardzo często stosowane jest lakowanie zębów. Osoby chcące utrzymać swoje zęby w doskonałej kondycji mogą także zdecydować się na lakierowanie zębów. Z kolei dla dzieci bardzo często przeprowadzane są w szkołach takie zabiegi, jak fluoryzacje, które sprawiają, że zęby najmłodszych są w lepszym stanie. Zabiegi profilaktyczne cieszą się popularnością zwłaszcza w większych gabinetach stomatologicznych.