Warto wiedzieć
Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro
Biura wirtualne - jak działają?
Czy każda firma musi posiadać swoją prywatną siedzibę? Czy wszystkie z nich stać na to, by ją kupić lub wynająć? Z pewnością nie! Każda z nich musi jednak posiadać adres, pod którym będzie figurować w rejestrach oraz gdzie będzie można w razie potrzeby przyjmować interesantów lub przeprowadzać ważne spotkania biznesowe. Takie możliwości zapewniają wirtualne biura, które są obecnie coraz bardziej popularne. Takie rozwiązanie jest proste i tanie, a opiera się na tym, że dana firma udostępnia nam powierzchnie biurowe wtedy, kiedy tego potrzebujemy oraz na nasze życzenie obsługuje nasze biuro. Wszystko to kosztuje o wiele mniej i wiąże się z mniejszymi problemami, dlatego często będzie to bardzo dobre rozwiązanie.
Czy wirtualne biuro może zastąpić te tradycyjne?
Czy tymczasowa siedziba firmy, która nie jest do końca nasza, będzie odpowiednim rozwiązaniem? W wielu sytuacjach będzie to świetne wyjście, więc warto się nad nim zastanowić. Takie wirtualne biuro może z powodzeniem zastąpić tradycyjne siedziby firmowe i często będzie ono także o wiele bardziej opłacalne. O takie biuro nie musimy się nieustannie martwić i kontrolować jego stanu, ponieważ robią to za nas inne osoby. My natomiast możemy z biura korzystać wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, a za taką możliwość zapłacimy znacznie mniej, niż za wynajęcie lub kupno własnej siedziby. Warto wziąć takie rozwiązanie, gdy nie prowadzimy stacjonarnej działalności.