Remont mieszkania - cyklinowanie

nia, stajemy przed wyzwaniem jakim jest cyklinowanie. Oczywiście, jeśli robimy to sami. Warto w takim wypadku zwrócić uwagę na parę rzeczy, dzięki którym to my pokonamy parkiet, a nie on nas. Przede wszystkim, odpowiedni dobór

Remont mieszkania - cyklinowanie Potrzebujesz profesjonalnej cykliniarki? Nie szukaj dłużej, wejdź na tą stronę =>

Jak profesjonalnie cyklinować?

Decydując się na renowację parkietu, zamiast jego wymiany bądź zastąpienia, stajemy przed wyzwaniem jakim jest cyklinowanie. Oczywiście, jeśli robimy to sami. Warto w takim wypadku zwrócić uwagę na parę rzeczy, dzięki którym to my pokonamy parkiet, a nie on nas.

Przede wszystkim, odpowiedni dobór taśmy szlifującej, czyli papieru. Chcemy zacząć od grubego ziarna, by potem przejść na mniejszą gradacje. Inaczej będziemy się męczyć z parkietem przez całe dnie.

W tym całym pyłowym bałaganie, bo wierzcie mi, będzie dużo pyłu, należy pamiętać aby trzymać cykliniarkę równo przyłożoną do powierzchni i systematycznie szlifować cały obszar. W innym razem będziemy mieć wyżłobienia, z którym ciężko cokolwiek zrobić.

Pamiętajcie o tym a parkiet będzie jak nowy w oka mgnieniu!


Definicja cyklinowania

Cyklinowanie - a cóż to? Na szczęście Wikipedia zna odpowiedź:

Cyklinowanie ? szlifowanie parkietu maszyną szlifującą ? cykliniarką. Ma na celu zdarcie wierzchniej ? zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100). Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania ? polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklinowanie


Czego Ci potrzeba, by Twój parkiet błyszczał

Parkiety stają się coraz większym przeżytkiem w dobie dużo prostszych w montażu paneli i szerokiej gamy wzorów wykładzin i linoleów. Jednakże zdarza się że spotykamy parkiety w zabytkowej kamienicy czy domu - może zamiast ich wyrzucać, warto je odnowić?

Mimo wszystko, parkiet jest nie rzadko bardzo pięknym wykończeniem podłogi, wystarczy poświęcić mu trochę uwagi. Jak się więc do tego zabrać? Przede wszystkim, należy zaopatrzyć się w cykliniarkę. Urządzenie to służy do szlifowania parkietów, i wierzcie mi, nie chcecie tego robić bez tego. Jest to żmudna praca w każdym innym przypadku.

Gdy już przeszlifujemy całą powierzchnię, odsłaniając zabrudzone słoje drewna i przywracając tym samym parkiet do dawnej świetności, warto pomyśleć o jego zabezpieczeniu. W tym celu pokrywamy go solidną warstwą lakieru, bądź żywicy, do tego przeznaczonego i gotowe! Już możemy chwalić się "nową" podłogą przed sąsiadami.



© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/