O wypożyczalniach sprzętu do rehabilitacji
Rekonwalescencja po wypadku wymaga zastosowania odpowiedniej rehabilitacji oraz dobrego sprzętu rehabilitacyjnego. Niestety wielu ludzi nie stać lub nie chcą kupować nowych ortez, stabilizatorów czy choćby kul. Zazwyczaj urazy ma się przejściowo wiec po co od razu kupować nowe sprzęty?
Dlatego właśnie w wielu większych miastach istnieją sklepy oferujące wypożyczanie takich właśnie sprzętów. Dobrze, że istnieją takie miejsca, ponieważ poza przypadkami stałego uszczerbku na zdrowiu faktycznie nie ma potrzeby kupowania pewnych sprzętów.
Rehabilitacja medyczna w Wikipedii
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega. Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny. Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna
Kwestia fizjoterapii w Wikipedii
Fizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci.
Rozróżnia się następujące działy fizjoterapii:
balneoterapię
klimatoterapię
hydroterapię
kinezyterapię
terapię manualną
masaż leczniczy
ergoterapię
fizykoterapię.
Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom choroby, usuwanie różnych dolegliwości i przywracanie sprawności fizycznej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia