Prawnik dla firm?

Prawnik dla firm? obsługa prawna katowice

Etapy sprawy spadkowej

Prawo spadkowe jest bardzo ważną dziedziną prawa. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób jest zainteresowanych przeprowadzaniem różnych spraw spadkowych. Jednocześnie procedury związane z przeprowadzaniem spraw spadkowych są na tyle trudne, że bardzo często potrzebują one porady prawników. Dobry prawnik będzie potrafił reprezentować w sądzie swojego klienta na każdym etapie przeprowadzanej sprawy spadkowej. Pomoże on w samym napisaniu podania do sądu, a na koniec zadba o to, żeby jego klient rzeczywiście otrzymał przewidzianą dla siebie część spadku. Do prawników zgłaszają się także osoby, które wprawdzie nie potrzebują pomocy w trakcie rozpraw sądowych, ale nie są pewne czy będą w stanie samodzielnie przygotować wszystkie dokumenty potrzebne do przeprowadzenia rozprawy sądowej.

Prawo w Polsce

Źródła polskiego prawa

Zobacz więcej w artykule Źródła prawa, w sekcji Źródła prawa w polskim porządku prawnym.

Zgodnie z artykułem 87 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są:

Konstytucja
ustawy
ratyfikowane umowy międzynarodowe
rozporządzenia
akty prawa miejscowego (na obszarze działania organów, które je ustanowiły).

Ponadto do źródeł prawa powszechnie obowiązującego zalicza się ustawy o zmianie Konstytucji, rozporządzenia z mocą ustawy wydane na podstawie art. 234 Konstytucji i inne nieuchylone akty prawne o mocy ustawy. Dotyczy to obowiązujących rozporządzeń Prezydenta RP z mocą ustawy wydanych w okresie II Rzeczypospolitej i dekretów wydanych w okresie tzw. Polski Ludowej.

Obok źródeł prawa powszechnie obowiązującego, wyróżnia się także źródła prawa wewnętrznie obowiązującego (akty kierownictwa wewnętrznego). Są nimi przede wszystkim uchwały i zarządzenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_prawny_w_Polsce

Usługi prawne dla ofiar wypadków drogowych

W obecnych czasach wiele osób posiada różne pojazdy mechaniczne, a w związku z tym ruch na drogach jest bardzo intensywny. Niestety taka sytuacja sprawia, że często dochodzi również do wypadków drogowych zarówno z udziałem samochodów, jak i z udziałem większych pojazdów mechanicznych oraz motorów i rowerów. Zdarza się również, że osobami poszkodowanymi w wypadkach są piesi. Dlatego prawnicy zajmujący się prawem drogowym muszą czasami rozpatrywać bardzo wiele trafiających do nich spraw. Świadczą oni porady prawne kierowcom uczestniczącym w wypadkach, a zwłaszcza osobom poszkodowanym, które chcą uzyskać jakieś odszkodowanie, ale nie potrafią same zadbać o swoje interesy. Jednocześnie ich pomoc przydaje się również tym osobom, którym grozi odpowiedzialność karna za ich spowodowanie.