Ogólnie o lotach

Dodane: 04-11-2015 09:49
Ogólnie o lotach Nie wiesz gdzie możesz zostawić samochód w razie podróży samolotem? My wiemy: tani parking pyrzowice

Samochód versus samolot

Podróże samolotem mają wiele zalet - jest szybciej, bezpieczniej i taniej. Już dawno minęły czasy, kiedy był to luksus. Obecnie za pośrednictwem wielu serwisów internetowych...można zarezerwować lot w naprawdę niskiej cenie. Nie opłaca się jeździć samochodem, zwłaszcza do dalszych lokacji. Niby same zalety, ale... Często na miejscu przydałby się jednak samochód. W większości większych miast nie jest to problem, ponieważ są wypożyczalnie. Jeśli zamierzamy spędzić czas w jednym miejscu, to auto się nie przyda, ale czasem - zwłaszcza podczas wyjazdów wakacyjnych - warto dotrzeć do atrakcji turystycznych. Wypożyczenie samochodu może sporo kosztować. Tak więc - samochód czy samolot? Jeśli to krótki wyjazd służbowy lub weekendowy - zdecydowanie samolot. Przy dłuższym pobyciu warto rozważyć jednak opcję podróży własnym autem.


Parking przy lotnisku

Samolotem podróżuje się szybko i bezpiecznie. Nie musimy się martwić o to, że zgubimy drogę, nie musimy stać w korkach, w kolejkach na granicy, itd. Dzięki temu środkowi transportu możemy wyjechać na drugi koniec świata. Przy tak długich trasach opcja podróży samochodem nawet nie wchodzi w grę. Jednak... Co z twoim samochodem? Jeśli nie masz garażu i nie masz u kogo go zostawić, to może warto się zastanowić nad wynajęciem miejsca parkingowego niedaleko lotniska? Ma to mnóstwo zalet - dojeżdżasz na samolot własnym autem, które zostaje w bezpiecznym miejscu, a po powrocie nie musisz się martwi tym, kto cię zawiezie do domu :)/


Za Wikipednią, parking:

Parking ? wyznaczone miejsce służące do odstawiania (parkowania) pojazdów mechanicznych lub innych środków komunikacji.
W zależności od formy budowlanej można wyróżnić parkingi terenowe oraz mające formę budynków parkingi piętrowe ? garaże wielokondygnacyjne.
Parkingi mogą ze względu na poziom posadowienia dzielić się na: podziemne i naziemne.
Miejsca postojowe na parkingu są dostosowane do rozmiaru i charakteru pojazdów, z uwzględnieniem sposobu parkowania. W przypadku samochodu osobowego pojedyncze stanowisko postojowe na parkingu umieszczone prostopadle do jezdni ma wedle polskich przepisów budowlanych wymiary minimalne 230 na 500 cm, zaś przylegająca jezdnia ma 600 cm szerokości1. W innych krajach spotyka się zarówno mniejsze, jak i większe miejsca postojowe.
Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu przez 5% swojego życia2.
Istnieją też specjalne miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Stanowiska przeznaczone dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć wymiary 360 na 500 cm.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Parking© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/