Ilość zabawek a chęć do zabawy
Wielu dzisiejszych rodziców zadaje sobie pytanie, co sprawiało im największą radość, gdy byli dziećmi. Chociaż odpowiedź zazwyczaj nie jest prosta, ponieważ różni ludzie mieli dostęp do różnego rodzaju zabawek, to jednak bardzo często odpowiedzią na to pytanie tradycyjny, popularny niegdyś bardzo drewniany koń na biegunach. Któż z nas nie bawił się w ten sposób? Co prawda, być może jego popularność wynikała z szczególnej atrakcyjności tej zabawki w minionych latach. Dzisiaj drewniane konie na biegunach nie stanowią już takiej atrakcji jak kiedyś, jednak pomimo to wielu rodziców decyduje się na zakup tej, sporych rozmiarów zabawki, trochę ze względów sentymentalnych.
Wybór drewnianych zabawek
Szukasz trwałych zabawek wykonanych z tworzywa przyjaznego najmłodszym? Masz dość sztucznych, plastikowych tworzyw obecnych właściwie w każdej dziedzinie naszego życia? Chcesz czegoś unikatowego dla swoich pociech? Zdecyduj się na zabawki z drewna dla dzieci! Zaokrąglone kształty sprawią, że nawet najmłodsze dziecko będzie mogło bawić się tego rodzaju zabawkami, natomiast różnorodne kształty sprawią, że każde z dzieci znajdzie coś dla siebie w drewnianym asortymencie. Takie rozwiązania są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także korzystnie wpływają na rozwój dzieci, na przykład z tego względu, że poznają one różne materiały, a nie tylko plastik.
O klockach
Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.
Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki