O taksówkach i taksówkarzach. Transport osobowy taksówką

ki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów. Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs. Kto najczęściej korzys

O taksówkach i taksówkarzach. Transport osobowy taksówką Transport osobowy luksusowymi taksówkami to usługa coraz bardziej poszukiwana. Szczególnie przez biznesmenów. Krótko na temat i nie tylko. miłego czytania.

Dalekobieżne taksi, dla kogo?

Taksówki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów. Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs.

Kto najczęściej korzysta z usług tego typu? Z pewnością osoby często korzystające z lotnisk, czasami pojawia się potrzeba przedostania się z lotniska na lotnisko, albo dostania się z lotniska do miejsca zakwaterowania. W takich przypadkach przejazd taksówką jest zwyczajnie najwygodniejszy i najszybszy. Dużą część klienteli na dłuższe przejazdy są biznesmeni, którzy przyjeżdżają zza granicy.

Wady i zalety korzystania z usług taksówkarzy

Przewóz osób można realizować na wiele sposobów, są autobusy, pociągi, tramwaje, auta i taksówki. Każdy z tych środków transportu ma swoje wady i zalety i nie dla każdego pasażera muszą być wygodne do podróżowania. Wszystko zależy bowiem od celu i sposobu transportu, który jest potrzebny w danej chwili.

Taksówka w swoich mocnych stronach ma z pewnością dowóz pod wskazany adres, dostępność 24h przez 7 dni w tygodniu oraz względną wygodę podróżowania. Co oczywiście przekłada się na cenę takiej usługi i tutaj jest główna wada taksówek, są zwyczajnie drogie jak na transport miejski i większość ludzi stosuje je bardzo sporadycznie i w ostateczności.

Cytat z Wiki o taksówkarzach

Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką.

Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej poczty dla Maksymiliana II.

Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:

ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz