Generalnie każdy będzie potrzebował pomocy prawnej, czy reprezentanta w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Warto poszukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.
Wikipedia i definicja adwokata
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.
Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat
Co czyni prawnika prawnikiem?
Studia prawnicze to jedne z trudniejszych kierunków, trudnością porównywane z medycyną. Prawnik, anim zdobędzie prawo do wykonywania zawodu musi takie studia ukończyć, jednak to dopiero początek w jego karierze. Jako przyszły radca prawny czeka go zrobienie aplikacji.
Są różne rodzaje aplikacji, a okres ich trwania równi się w zależności od wybranej specjalizacji. Radca prawny i adwokat to czas aplikacji równy 3 lata. Aplikacja to generalnie praktyka prawnicza, jednak w przypadku absolwentów prawa jest praktyką obowiązkową.
Podwaliny systemu prawniczego w Europie
Prawo rzymskie to podwaliny europejskiego systemu prawniczego oraz ogólnie prawa. Przedmiot wykładany na studiach prawniczych na pierwszym roku również nosi taką nazwę.
Dlaczego prawo rzymskie jest tak ważne? Ponieważ odgrywa ważną rol;ę w tworzeniu i kształtowaniu współczesnego prawa, zwłaszcza cywilnego. Obecne przepisy są w większym lub mniejszym stopniu oparte o dekrety prawa rzymskiego. Prawo rzymskie zapoczątkowało między innymi wykształcenie się podstawowych kontraktów (najem, sprzedaż, pożyczka czy zlecenie) łatwo w tym wypadku dostrzec podobieństwo do naszego systemu umów, a to tylko wierzchołek góry lodowej.