O pompach hydraulicznych

O pompach hydraulicznych

Gdy sprzęt niszczeje

Każdy sprzęt wcześniej, czy później podlega zużyciu lub zniszczeniu, pod względem czy to poszczególnych części, czy całych układów. To samo dotyczy oczywiście maszyn budowlanych, które jako ciężki sprzęt należy odpowiednio eksploatować i odpowiednio nimi operować. W przypadku awarii tego typu sprzęt należy koniecznie przekazać do serwisu, który zajmie się wymianą poszczególnych elementów i zregeneruje daną maszynę. Taki serwis powinien oferować kompleksowe remonty maszyn, zarówno w formie stacjonarnej, jak i mobilnej (z dojazdem do klienta), zwłaszcza w przypadku awarii niespodziewanych, które wymagają ekspresowej interwencji.

Pneumatyczne hamulce

W samochodach osobowych hamulce działają na takiej zasadzie, że jeśli kierowca nie trzyma nogi na pedale hamulca to samochód może się swobodnie toczyć. Dopiero naciśnięcie hamulca powoduje dociśnięcie szczęk hamulcowych do bębna lub klocków hamulcowych do tarcz. Do przeniesienia siły z nacisku na pedał na sam mechanizm hamulca stosowany jest płyn. Czyli są to hydrauliczne układy hamulcowe.

W ciężkich samochodach ciężarowych np. TIRach hamulce działają w sposób odwrotny. Jeśli w układzie nie ma ciśnienia to szczęki lub klocki hamulcowe są dociśnięte do powierzchni hamowania. Dopiero jeśli sprężarka powietrza zbuduje odpowiednio duże ciśnienie to równoważy ono docisk i szczęki hamulcowe się podnoszą umożliwiając jazdę. W momencie kiedy kierowca wciśnie pedał hamulca to otwierany jest zawór przez który jest upuszczane ciśnienie i szczęki hamulcowe ponownie są dociskane do powierzchni hamowania. Taki system ma dużą zaletę - w przeciwieństwie do hydraulicznego w momencie uszkodzenia przewodów czy rozszczelnienia układu pojazd jest zatrzymywany.

Maszyny budowlane ? kupione czy może wypożyczone?

Zakup tego rodzaju sprzętu, jakim są maszyny budowlane jest na ogół dość kosztowny. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z tego typu maszyn również w ramach wynajmu. Firmy oferujące wynajem maszyn budowlanych zazwyczaj dają nam szereg możliwości wyboru ? nie tylko pod względem typu maszyny, ale także ceny, czy szczególnych cech urządzenia. Aktualnie wypożyczyć możemy każdego rodzaju maszynę budowlaną, niezależnie czy potrzebna jest nam minikoparka, ładowarka kołowa, czy żuraw. Również naprawa maszyn budowlanych jest gwarantowana przez takie firmy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dana maszyna będzie w pełni funkcjonalnie działać.