O nieruchomościach raz jeszcze

emem jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu mieszkają z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w naszym kraju. Na c

Dodane: 24-03-2014 08:40
O nieruchomościach raz jeszcze nowe mieszkania szczecin
Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w naszym kraju. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie? Problemem jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu mieszkają z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w naszym kraju. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie?

Problemem jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu mieszkają z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem rodziny, dlatego nie są elastyczni i nie wyjeżdżają za pracą.

Ale dlaczego mieszkanie musi być WŁASNE? W sumie nawet nie powinno. Wszyscy wiemy, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym również jest drogi. W każdym razie wychodzi nieznacznie taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to również tym, że często mieszkania do wynajęcia to po prostu inwestycja. Tyle, że ze względu na wysokie koszty zakupu mieszkań, prawo chroniące najemców, oraz inne wydatki, nie opłaca się być w naszym kraju rentierem.

Ostatnio rząd wyszedł z propozycją stworzenia programu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Jednak, jak zawsze, program ma mnóstwo wad. I nie cieszy się zbyt dużym poparciem, ani ekspertów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
- też dobry - to całkiem niezłe Warto rzucić okiem także na Warto rzucić okiem także na

© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/