Dobroczynne działanie kosmetyków naturalnych
Kosmetyki naturalne cieszą się obecnie dużą popularnością, ponieważ okazują się wyjątkowo skuteczne, dzięki naturalnym składnikom, które idealnie współgrają z naszą skórą. Kosmetyki tego rodzaju produkuje się z różnego typu naturalnych składników, które mają właściwości nawilżające, wygładzające, rozjaśniające, ujędrniające i wiele innych.
Szczególną popularnością cieszą się kosmetyki orientalne, na przykład z Maroko czy z Japonii, tego rodzaju jak olejki i kremy arganowe, balsamy z masłem shea, czy glinki wykorzystywane w ramach domowego Spa. Jeśli więc jeszcze nie miałeś lub nie miałaś okazji wypróbować takich produktów, warto sprawdzić ich dobroczynne działanie.
Zabieg maseczki kosmetycznej. Cytat z Wikipedii
Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.
Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna
Wikipedia i woda różana
Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.
Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).
Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.
Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana