Składanie zamówień w drukarni
Prowadzenie dużej drukarni charakteryzuje się tym, że są w niej wykonywane bardzo duże zlecenia. Niektóre duże drukarnie przyjmują zlecenia pochodzące z całej Polski, dlatego są one obsługiwane także w sposób internetowy. To sprawia, że drukarnia może działać w bardzo sprawny i niezawodny sposób, a złożone w niej zamówienia są bardzo szybko realizowane co wpływa bardzo pozytywnie na poziom zainteresowania usługami konkretnej drukarni.
W dobrych drukarniach pracują graficy i osoby odpowiedzialne za sprawdzenie wszystkich parametrów drukowanego tekstu. Dzięki temu można mieć pewność, że drukowana książka będzie posiadała najwyższą jakość. Trzeba przyznać, że właściciele dużych drukarni bardzo dbają o swoich klientów.
Czym jest DTP i gdzie się tego używa?
dpi (ang. dots per inch) ? liczba punktów obrazu przypadająca na cal. Jednostka stosowana do określenia rozdzielczości obrazów generowanych przez drukarki, plotery, naświetlarki itp. Pojęcie to jest bardzo rozpowszechnione i często stosowane także jako potoczny zamiennik określeń pokrewnych, jak ppi (pixels per inch ? pikseli na cal), czyli jednostek rozdzielczości obrazów rastrowych, oraz spi (samples per inch ? próbek na cal), czyli jednostek rozdzielczości skanerów.
Jednostka dpi opisuje stopień oddawania szczegółów kształtu obrazu w sterowanych komputerowo urządzeniach drukujących, naświetlających, a także wycinających, grawerujących itp. Określa gęstość możliwych do uchwycenia szczegółów obrazu, które są rozumiane jako układ punktów obrazu, których środki pozostają w stałych odległościach względem siebie, a ułożone w rzędach i kolumnach tworzą macierz. Rozdzielczość pozioma (w rzędach) jest rzeczywistą rozdzielczością urządzenia i jeśli nie podano inaczej, oznacza także rozdzielczość pionową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dpi
O jednostce PPI w Wikipedii
ppi (ang. pixels per inch) ? liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych.
Przy określaniu rozdzielczości obrazów często zamiast jednostki ppi mylnie używa się określenia dpi (ang. dots per inch ? punktów na cal), które odnosi się do rozdzielczości urządzeń drukujących lub naświetlających. Tymczasem są to dwie różne jednostki ? zdjęcie o rozdzielczości 72 ppi można wydrukować na drukarce atramentowej w rozdzielczości 600 dpi ? co w dużym uproszczeniu oznacza, że każdy piksel obrazu będzie na wydruku reprezentowany przez co najmniej 64 punkty1, lecz w rzeczywistości oprogramowanie urządzenia drukującego dokona interpolacji pikseli.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ppi