O kolagenie
Kolagen ma wiele zastosowań, od żywności do medycyny. Na przykład jest on stosowany w chirurgii plastycznej i chirurgii oparzeń. Hydrolizowany kolagen może odgrywać ważną rolę w kontroli wagi. Jest on powszechnie stosowany w postaci osłonki kolagenowej do kiełbas oraz procesie tworzenia żelatyny, która jest wykorzystywana w wielu produktach spożywczych. Poza żywnością, żelatyna została wykorzystana w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz w fotografii. Z żywieniowego punktu widzenia, kolagen jest niskiej jakości źródłem białka, ponieważ nie zawiera wszystkich niezbędnych aminokwasów. Producenci suplementów na bazie kolagenu twierdzą, że ich produkty mogą poprawić jakość skóry i paznokci, a także zdrowie stawów. Niemniej niedobór białka jest tylko jedną z przyczyn złego stanu zdrowia tych organów. Kolagen jest powszechnie stosowany w chirurgii plastycznej, jako środek przyśpieszający regeneracje skóry po oparzeniach i rekonstrukcji kości.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolagen
Rozszerzone pory problem dla kobiety
Rozszerzone pory pojawiają się często na naszej twarzy. W praktyce są one dość widoczne, możemy je zaobserwować w postaci różnych wgłębień i minimalnych dziurek, jakie pojawiają się na powierzchni naszej skóry. Traci ona w ten sposób swoją gładką strukturę co, prowadzi do poważnych zaburzeń. Pory skóry pozwalają przecież odprowadzać pot, dzięki czemu skóra lepiej oddycha. W przypadku rozszerzonych porów wszystkie te czynności zostają zaburzone co w efekcie prowadzi do poważnych problemów, które musimy wyeliminować.
Oczywiście należy skorzystać z nowych rozwiązań, jeśli mamy je w danej chwili pod ręką. Na pewno medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie z tym problemem i nam pomóc co jest w tym przypadku bardzo ważne. Jeśli na dłużej chcemy zachować piękny wygląd naszej skóry to, musimy skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Im częściej oczyszczamy naszą skórę, tym lepiej, ponieważ w ten sposób dbamy o nią. Zabieg Mikro dermabrazji jest ostatecznością, ale dzięki temu możemy lepiej wyglądać i pozbyć się rozszerzonych porów.
Zabieg wstrzykiwania botoxu - Z Wiki
Zabieg jest przeprowadzany przez chirurga plastyka lub dermatologa. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany