Lumpeksy- dostarczyciele taniej odzieży

ane, a cena jest bardzo atrakcyjna. Wpis o ubieraniu się w ciucholandzie.Odzież markowa, ceny targoweNiektórzy ludzie lubią ubierać się w markowe i drogie ciuchy. Oczywiście nikt im nie zabroni, jednak są i tacy, którzy cenią sobi

Lumpeksy- dostarczyciele taniej odzieży Ciucholandy mają w ofercie tanie oraz pozostałe części garderoby. Całe szczęście w dobrych lumpeksach proponują tylko wysokiej jakości ubrania, które nawet nie wyglądają jak używane, a cena jest bardzo atrakcyjna. Wpis o ubieraniu się w ciucholandzie.

Odzież markowa, ceny targowe

Niektórzy ludzie lubią ubierać się w markowe i drogie ciuchy. Oczywiście nikt im nie zabroni, jednak są i tacy, którzy cenią sobie markową odzież, ale kupują ją w ciucholandach, przez co maja ten sam produkt w bardzo niskiej cenie.

Duża część ubrań w lumpeksach jest na tyle nowa, ze nawet nie widać żadnych śladów noszenia, dlatego jeżeli komuś nie przeszkadza, ze tą bluzkę nosił ktoś inny to bez problemu może kupować firmową odzież w takich miejscach. Sporo zaoszczędzimy, a do tego lumpeks można odwiedzać regularnie i zawsze znajdziemy tam coś nowego, co może nam się spodobać.


Dni dostawy

Większość lumpeksów i ciucholandów jest dość dobrze zaopatrzona w różną odzież. Ciuchy damskie, męskie i dziecięce w różnych rozmiarach i fasonach, często zdarzają się ciuchy firmowe i markowe np. nike, czy adidas. Od lat lumpeksy stosują pewien trick, mianowicie dostawy w określony dzień tygodnia. W ten sposób ludzie chcący wybrak coś dla siebie i mieć jeszcze duży wybór wybierają się w właśnie ten dzień.

Nie raz byłem świadkiem kolejki przez otwarciem jednego z takich miejsc właśnie w dzień dostawy, kolejka ludzi była dość pokaźna. O dziwo nie tylko starsze kobiety stały w tejże kolejce, również młode osoby oraz mężczyźni, widocznie również w poszukiwaniu odzieży dla siebie.


Wikipedia o historii ciucholandów

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60. XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np. w Niemczech ? "Garage"). Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych.

W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u. Wtedy to działały tzw. komisy odzieżowe. Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand



© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/