Kwestia dbania o odzież i meble skórzane

ka w aucieSkórzana tapicerka w samochodach to świetne i eleganckie rozwiązanie, uwielbiane przez wielu miłośników motoryzacji. Siedzenia w aucie narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia, więc ich posiadacze raze

Kwestia dbania o odzież i meble skórzane Skórzana odzież sprawia sporo problemów z konserwacją i czyszczeniem. Całe szczęście mamy możliwość skorzystać z usług profesjonalistów: , albo zakupić właściwe środki do skór.

Tapicerka w aucie

Skórzana tapicerka w samochodach to świetne i eleganckie rozwiązanie, uwielbiane przez wielu miłośników motoryzacji. Siedzenia w aucie narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia, więc ich posiadacze razem z autem kupili pewnie garść kosmetyków na tą tapicerkę właśnie.

Regularna pielęgnacja pozwoli uniknąć wydatków związanych z renowacją skóry w naszym aucie, jednak jeżeli wozimy w tym aucie zwierzęta to pewnie nie unikniemy napraw. Dlatego warto chronić tapicerkę, gdy przewozimy coś co może ją uszkodzić.


jak pielęgnować skórzane rzeczy?

Zadbana i czysta skóra wygląda świetnie, a co istotne jest też wygodna oraz prestiżowa. Jednak o skórę należy odpowiednio dbać, zarówno o tą naszą, ale i ta na ubraniach, czy tez naszych meblach i butach. Nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne mogą zniszczyć, pogorszyć wytrzymałość i elastyczność tego materiału. Z tego powodu poleca się, aby skórzane przedmioty czyścic jak najczęściej oraz stosować odpowiednio środki. Nigdy nie powinno używać się detergentów. A czego używać?

Ciepła woda oraz szare myło to podstawowa mieszanka myjąca dla skóry na tapicerce, czy odzieży. Po czyszczeniu należy ja dokładnie osuszyć oraz nawilżyć, aby zmniejszyć możliwość pękania oraz zwiększyć jej elastyczność oraz przywrócić połysk. Niestety w przypadku rys i rozdarć należy zwrócić się do specjalisty, który będzie wiedział jak przywrócić naszej rzeczy dawny i świetny wygląd.


Podział skór (materiał) - Wikipedia

Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.

Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)



© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/