Kupujemy wyprawkę

ązanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni

Kupujemy wyprawkę

Wikipedia i fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy


O niani w Wikipedii

Niania (także: niańka, opiekunka lub opiekun do dziecka) ? (zwykle) kobieta zawodowo trudniąca się opieką oraz wychowywaniem cudzych dzieci, które nie są z nią biologicznie spokrewnione. Przeważnie zajmuje się dziećmi należącymi do jednej rodziny i pobiera za te czynności wynagrodzenie.

W zależności od ich sytuacji i sytuacji ich pracodawców nowoczesne nianie mogą mieszkać w domu rodziny pracodawcy lub dojeżdżać do pracy tak jak zwykli pracownicy. W polskich warunkach spotyka się także takie sytuacje, że dzieci dowożone (i odwożone) są do domu niani przez rodziców i przebywają tam tylko przez określony czas (podobnie jak w przedszkolu). Zdarza się też, że niania opiekuje się jednocześnie dziećmi należącymi do kilku rodzin, a także jej własnymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niania


Cytat o butelce antykolkowej

Butelka antykolkowa - rodzaj butelki służącej do karmienia niemowląt, charakteryzujący się specjalną budową, zmniejszającą ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej u dzieci.

Butelka antykolkowa posiada charakterystyczną budowę, która sprawia, że pęcherzyki powietrza zawarte w podawanych płynach, są odprowadzane przed dostaniem się do przewodu pokarmowego niemowlęcia, a w ten sposób eliminuje się jeden z podstawowych czynników odpowiedzialnych za powstawanie kolek. W zależności od zastosowanego systemu, powietrze może być odprowadzane dzięki odpowiedniemu kształtowi butelki i systemowi zaworów w smoczku, albo dzięki specjalnym częściom zapobiegającym tworzeniu się pęcherzyków w butelce. System odpowietrzający dodatkowo usuwa też z butelki próżnię, co ułatwia ssanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Butelka_antykolkowa



© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/