Kilka zabiegów dla zdrowia i urody

zać również samo nakładanie kosmetyków. Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie. Makijaż pomaga wyekspo

Kilka zabiegów dla zdrowia i urody

Ciekawostki o makijażu

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC

Środki kosmetyczne sprzedawane w salonach kosmetycznych

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym będzie można nie tylko skorzystać z jednego z zabiegów, ale też dokonać zakupu jednego ze środków kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, że właściciele salonów chcą dodatkowo zarabiać na prowadzonej przez siebie działalności, dlatego starają się oni stwarzać swoim klientom możliwość dokonania zakupu najnowszych środków kosmetycznych. Do takich środków kosmetycznych należą na przykład maseczki do twarzy. Trzeba przyznać, że nakładanie na twarz maseczek jest bardzo dobrym sposobem na jej odżywienie i zregenerowanie. Poza tym w salonach kosmetycznych można kupować najlepszej jakości kremy do twarzy oraz innego rodzaju kosmetyki. Należą do nich żele do mycia twarzy i balsamy.

Rodzaje zabiegów kosmetycznych wykonywanych u alergików

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne są w stanie doskonale upiększyć każdego rodzaju skórę. Dlatego wiele zabiegów kosmetycznych może być wykonywanych także u osób ze skórą alergiczną. Jest to bardzo ważne dla alergików, aby mogli korzystać z zabiegów kosmetycznych, ponieważ to doskonale regeneruje ich skórę, na którą czasami nakładane są drażniące środki lecznicze. Muszą to być jedynie bardzo dobrze dobrane zabiegi, a podczas ich przeprowadzania należy sięgnąć po hipoalergiczne środki kosmetyczne. Dzięki temu na skórze alergicznej można wykonać praktycznie każdy zabieg, który nie jest bardzo inwazyjny. Wszystko to sprawia, że nawet osoby posiadające poważne problemy ze skórą alergiczną mogą cieszyć się pięknie wyglądającą skórą.