Kilka słów na temat rehabilitacji

ycznym.Czemu rehabilitacja jest potrzebna?Rehabilitacja po urazie jest czasami niezbędna, aby w pełni powrócić do zdrowia. Jest to do tego stopnia ważny proces, że bez niej wiele urazów kończyłoby się trwałym kalectwem poszkodowan

Kilka słów na temat rehabilitacji Dobra z pewnością pomoże obniżyć cenę rehabilitacji, ponieważ w zakupie często trzeba było by wydać kilkaset złotych. Dzisiaj o rehabilitacji i sprzęcie medycznym.

Czemu rehabilitacja jest potrzebna?

Rehabilitacja po urazie jest czasami niezbędna, aby w pełni powrócić do zdrowia. Jest to do tego stopnia ważny proces, że bez niej wiele urazów kończyłoby się trwałym kalectwem poszkodowanych.

Jednak na czym ogólnie polega rehabilitacja? Cóż to zależy od samego urazu, ale można uogólnić sam proces to powtarzania kontrolowanych ruchów, aby pobudzić zastane mięśnie do działania i odbudowywania dawnej siły. Takie ruchy powodują też dużo lepsze ukrwienie oraz przyspieszają regenerację tkanek. Rehabilitacja ma na celu tez zwiększyć zakres ruchu danej kończyny, czy partii ciała, aż do pełnego lub maksymalnego zakresu ruchu.


Rehabilitacja w Wikipedii

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Wikipedia i rodzaje ortez

Wśród stabilizatorów wyróżnić można:

ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny)
ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny)
ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
ortezy dłoni
ortezy stawu barkowego
ortezy stawu łokciowego
w tym ortezy odwodzące barku
ortezy stawu biodrowego
w tym ortezy odwiedzeniowe
ortezy stawu skokowego
ortezy stawu kolanowego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza



© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/