Jak sprzątać?

Jak sprzątać?

Miejsce pracy - musi być czyste!

Ważną kwestią w miejscu pracy jest to, żeby było czysto. Wiadomo, że nie zawsze mamy możliwość by zadbać o to we własnym zakresie, dlatego warto albo wynająć biuro w takim miejscu, gdzie usługa sprzątania jest wliczona w koszt, albo (jeśli nasza firma jest rozwinięta i ma swój biurowiec) poszukać zewnętrznej firmy sprzątającej. W pracy porządek jest bardzo ważny, zwłaszcza w przestrzeniach biurowych. Ład w najbliższym otoczeniu sprawia, że możemy się skupić na zadaniach, jakie mamy do zrobienia, a nie na śledzeniu warstwy kurzu na szafkach, czy też sterty porozrzucanych po biurze papierków.

O upałach i sprzątaniu

Sprzątanie w upały... uch, męka. Na takie poświęcenie to zdolne są chyba tylko pedantki. Lub pedanci. Ja to się staram ograniczać aktywność do minimum, dlatego nie gotuję. To znaczy - nie używam piekarnika, ani płyty. Przygotowuję sałatki, chłodniki z surowych warzyw i chodzę do restauracji - a co. I lody jeszcze. Dla ochłody, to wiadomo. Wolę nawet nie myśleć o wycieraniu tłuszczu z indukcyjnej płyty, o szorowaniu piekarnika, myciu podłogi, itd. NIe-e. To zostawmy sprzątającym masochistom lub maniakom. Cóż, pewnych pasji nigdy nie zrozumiem. Może to i lepiej.

Ścieranie kurzy w halach sportowych

W halach sportowych mogą być organizowane zarówno zajęcia dla dzieci, które chcą zostać w przyszłości sportowcami, jak i dla osób przygotowujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione w ekipach sprzątających zajmują się najpierw wyrzucaniem śmieci, a następnie ścieraniem kurzy i zmywaniem podłóg. Wykorzystują do tego silne środki dostępne w sklepach ogólnych i bardziej sportowych. Dzięki temu wszystkie osoby przebywające w takich halach mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Po większych zawodach sportowych przeprowadzane są także generalne porządki hal sportowych.