Fundament europejskich kuchni narodowych

innych kuchni. Nie wiem, czy...Kuchnia francuska - każdy kucharz powinien ją znać. Bo to podstawa, bardzo istotna baza. Uczy różnych technik przygotowywania posiłków, łączenia składników, sposobu podawania potraw, jest matką wielu

Fundament europejskich kuchni narodowych Blog z przepisami
Kuchnia francuska - każdy kucharz powinien ją znać. Bo to podstawa, bardzo istotna baza. Uczy różnych technik przygotowywania posiłków, łączenia składników, sposobu podawania potraw, jest matką wielu innych kuchni. Nie wiem, czy...Kuchnia francuska - każdy kucharz powinien ją znać. Bo to podstawa, bardzo istotna baza. Uczy różnych technik przygotowywania posiłków, łączenia składników, sposobu podawania potraw, jest matką wielu innych kuchni. Nie wiem, czy jest w Europie chociaż jedna kuchnia narodowa bez wpływów kuchni francuskiej.

Kuchnia francuska do łatwych nie należy. Dania potrafią być skomplikowane, często są dobrym sprawdzianem umiejętności kulinarnych. Niektóre wymagają długiego czasu przygotowania, niektóre wymagają niesamowitej precyzji. Ale jest sporo "leniwych" dań, które "robią się same". Jak kurczak w winie (coq au vin), wołowina po bordosku (beauf de bordeaux), czy też po prowansalsku. Spora liczba potraw duszonych, na bazie wina.

Jest także zupa cebulowa. Najlepsza jej wersja jaka istnieje - z długo karmelizowaną cebulą, z białym winem i grzankami obficie posypanymi serem. To przykład łatwej kuchni francuskiej. Raptem kilka składników! Ale liczy się efekt. Są tarty - te słodkie i wytrawne (quiche). Jest crème brûlée, który ma wielu wielbicieli.

Prawda jest taka, że w kuchni francuskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Smaki są niesamowicie ze sobą skomponowane, ale nic dziwnego - stoi za tym wielopokoleniowa tradycja. Więcej informacji także tutaj Na temat to też niezłe źródło Podobny temat również - to całkiem niezłe

© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/