Czym do pracy za granicę?

Czym do pracy za granicę?

Kto korzysta z transportu busem?

W ostatnich latach transport busem stał się jednym z najpopularniejszych form przejazdu między miastami czy też między państwami. Bardzo liczną grupę pasażerów wybierających tego rodzaju usługi stanowią uczniowie czy studenci, wyjeżdżający do szkół. Z usług dotyczących przejazdu busami korzystają także osoby, które z różnych przyczyn wolą wybrać się do pracy innym środkiem transportu niż własny samochód, co może być związane na przykład ze sporymi korkami czy brakiem uprawnień do kierowania auta. Bardzo często z usług dotyczących przewozu busami korzystają również pracownicy wybierający się do pracy za granicę. Jest to jedna z liczniejszych grup pasażerów, gdyż tego rodzaju wyjazdy są organizowane niemal codziennie w różnych kierunkach Europy.

Warto wiedzieć - o autokarach

Autokary mogą być pojazdami piętrowymi, a sporadycznie przegubowymi2. Pojazdy tego typu posiadają zwykle 40-50 miejsc siedzących (w przypadku autokarów piętrowych liczba ta może przekraczać 60), przeważnie ułożonych rzędami i zwróconych w kierunku jazdy. Autokary mogą być także wyposażone w miejsca leżące3.

Pojazdy te posiadają zazwyczaj wydzieloną przestrzeń bagażową, znajdującą się, w przypadku autokarów jednopoziomowych, pod pokładem pasażerskim. Autokary wyposażone są najczęściej w szereg udogodnień, mających zwiększyć komfort podróżujących, jak np. klimatyzację, półki na bagaż podręczny, toaletę, minibarek, telewizję pokładową, indywidualne oświetlenie czy podnóżki.

Do głównych producentów autobusów turystycznych należą m.in. Mercedes-Benz, Neoplan, Setra oraz Van Hool.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autokar

Zagraniczne kursy busami

Przewóz busami pracowników to jedna z najczęściej spotykanych form transportu osób za granicę do pracy. Nic więc dziwnego, że większość sporych firm transportowych oferuje takie usługi. Zagraniczne kursy busami są czasem organizowane odgórnie, w określonych dniach i godzinach, a czasem na zamówienie większej liczby osób ? na przykład w okresie po świętach, gdzie wyjeżdża naprawdę sporo ludzi. W wielu przypadkach pracownicy sami decydują się na wynajęcie takiego środka transportu, gdyż jest to opłacalne, gdy osób chętnych do skorzystania z busa jest wiele. Jest to dość opłacalne dla pasażerów, gdyż nie muszą się oni koncentrować na jeździe, a mogą jeszcze odpocząć. Co więcej, po dotarciu na miejsce znika dla nich problem auta, które trzeba by gdzieś parkować i tak dalej.