Czemu kobiety nie mają dzieci

Dodane: 02-05-2014 08:28
Czemu kobiety nie mają dzieci Przedszkola i żłobki to medialny temat. Mówi się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o aspekcie koniecznym do aktywizacji zawodowej kobiet. Wiadomo, że zasadniczo sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza. Ale, żeby kobiety mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę. A z drugiej strony słychać alarmujące głosy, że dzietność...Przedszkola i żłobki to medialny temat. Mówi się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o aspekcie koniecznym do aktywizacji zawodowej kobiet. Wiadomo, że zasadniczo sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza. Ale, żeby kobiety mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę. A z drugiej strony słychać alarmujące głosy, że dzietność w naszym kraju jest na skandalicznie niskim poziomie. I że nie będzie miał kto pracować na świadczenia emerytalne. Nad sensem tego argumentu można debatować długo, ale do żadnych konstruktywnych wniosków się nie dojdzie. Aby kobiety mogły i chciały posiadać dzieci jest potrzebna jakaś infrastruktura. Nie może być tak, że matce do pracy nie opłaca się pójść, bo pensja nie pokryje kosztu niani/przedszkola/żłobka. Bo do państwowego dostać się jest trudno. W Wielkiej Brytanii nasze rodaczki nie mają problemów z posiadaniem dzieci. Ale pozwalają im na to po prostu czynniki materialne. Nie można porównywać dwóch tak różnych krajów, jak nasz i GB. Nie można się jednak dziwić postawie kobiet, które nie chcą się w Polsce zdecydować na dzieci. Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: przedszkole targówek - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały. Na ten temat napisali także na przedszkole marki Na ten temat napisali także na przedszkole prywatne warszawa targówek przedszkole warszawa - to całkiem niezłe

© 2019 http://przedszkole3.tychy.pl/