W Wikipedii: Spódnica
Spódnica jest wierzchnią częścią garderoby (w kulturze europejskiej najczęściej garderoby damskiej i dziewczęcej) od pasa w dół. Istnieje wiele rodzajów spódnic.
Jako spódnica bywa mylnie określana sutanka ? dolna część stroju liturgicznego używanego przez ministrantów w Kościele rzymskokatolickim.
Niegdyś spódnica była częścią garderoby wyłącznie lub niemal wyłącznie męskiej. Kobiety, chcąc zakryć piersi, opasywały się pledami po pachy lub nosiły suknie, mężczyznom wystarczył materiał opasany wokół talii. W Europie na początku średniowiecza starły się dwie mody męskie ? moda na celtyckie męskie spódnice (pledy) oraz moda na nordycko-germańskie spodnie. W rezultacie spódnice zostały wyparte przez spodnie ? wszędzie z wyjątkiem terenów Szkocji (kilty za rzepki kolanowe), Irlandii (kilty dłuższe sięgające łydek) oraz Bałkanów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spódnica
Wybierz się na tanie zakupy
Każdy z nas chociaż raz doświadczył sytuacji, w której nie miał co na siebie włożyć, mimo, że szafa jest pełna po brzegi. Jeśli więc Twoje ciuchy są stare i niemodne, a garderoba potrzebuje odświeżenia, zdecyduj się na wymianę części jej zawartości i na jej miejsce znajdź atrakcyjne ubrania proponowane w bardzo niskich cenach przez sklepy z odzieżą używaną. Możesz w nich odszukać prawdziwe perełki, które świetnie wyglądają, a dodatkowo są bardzo tanie.
Bez problemu w takich miejscach znajdziesz markowe ubrania, których nie ma nikt inny. Zamiast więc narzekać, że brakuje Ci ciekawych pomysłów na codzienny strój, zapewnij sobie większy wybór i wzbogać szafę o ciekawe propozycje. Będzie to kosztować bardzo niewiele.
Lumpeks i Słownik Języka Polskiego
potocznie: sklep z odzieżą używaną; ciuchland, ciucholand, lumpex, szmateks, szmatland, bublownia
.................
Co to dla nas znaczy? Że możemy używać tego słówka niemal bezkarnie. I nikt nie może nam zarzucić, że to niepoprawne, albo, ze co grosza - takie słowo nie ostnieje. Co prawda definicja zawiera również dopisek "dopuszczalnie w grach". I nie mam pojęcia, co w tym wypadku autor miał na myśli. Mówię LUMPEKS, więc jestem... lumpeksiarą? ;)
Źródło: http://sjp.pl/lumpeks