Posługuje się nim ok
Język bułgarski (bułg. ????????? ????, byłgarski ezik ?b??l??rski ??zik) ? język z grupy języków południowosłowiańskich oraz bałkańskiej ligi językowej. Posługuje się nim ok. 9 mln ludzi, głównie w Bułgarii, gdzie jest językiem urzędowym, ale także w Grecji, Kanadzie, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, USA, Turcji i na Ukrainie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bułgarski
edytuj kod- opis z Wikipedii
W wielu wypadkach jedynie miejsce akcentu decyduje o różnym znaczeniu dwóch wyrazów o jednakowej formie graficznej, np.:
"e" wymawiamy jak polskie "e" /?/
"?" wymawiamy jak polskie "i" /i/
"a" w wymowie jest podobna do polskiego "a" /a/
"?" najbardziej charakterystyczna samogłoska języka bułgarskiego. Nie ma odpowiednika w języku polskim. /??/
"o" wymawiamy jak polskie "o" /?/
"y" wymawiamy jak polskie "u" /u/
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bułgarski
Szybkie tłumaczenia tekstów w biurach tłumaczeń
Biura tłumaczeń starają się dokonywać szybkich translacji. Praca specjalistów zatrudnionych w takich miejscach może odbywać się całodobowo, jeżeli tylko zostanie dobrze przygotowana i zaplanowana. Dlatego obsługą takich biur zajmują się nie tylko sami tłumacze, ale również osoby pracujące na zapleczu i dokonują na przykład potrzebnych napraw czy przygotowania nowych sprzętów do użytku. Dla pracowników biur tłumaczeń ważne jest to, aby mieli zapewniony dostęp do komputerów i Internetu przez całą dobę i mogli dzięki temu wykonywać otrzymywane zlecenia. Poza tym nie mogą oni mieć problemów z dostępem do potrzebnych im słowników i innych pomocy. Dzięki temu będą mogli od razu przystąpić do tłumaczenia każdego tekstu niezależnie od jego wielkości.